Drobečková navigace

Elektrické podlahové vytápění

Interiér vašeho domova nebudou narušovat nevzhledné radiátory, dosud studená dlažba bude hřát do chodidel a ani v nejodlehlejším koutě nebude chladno. To vše díky elektrickému podlahovému vytápění.

Základ elektrického podlahového vytápění RATOP tvoří flexibilní topný kabel Raychem s konstantním výkonem. Tento dvoužilový odporový kabel s ochranným opletením je ideální volbou pro hlavní systém podlahového vytápění – splňuje přísné parametry evropských směrnic pro bezpečnost výrobků a společně s kvalitní izolační folií a dostatečnou podlahovou izolací zajistí bezpečný, úsporný a komfortní provoz podlahového vytápění.

Cenová kalkulace zdarma Realizované projekty

Výhody elektrického podlahového vytápění

Podlahové vytápění RATOP s.r.o. vám poskytuje nejen dokonalý tepelný komfort, ale zároveň ochranu vaší investice v podobě rozšířené záruky. Díky kvalitě instalovaných výrobků vám můžeme poskytnout rozšířenou záruku, která vám zaručí 100% pocit jistoty po dobu 20 let. V případě, že by produkt nečekaně přestal fungovat, se nemusíte bát dodatečně vzniklých nákladů. O vše se postaráme a náklady spojené s výměnou nebo opravou produktu neseme my. Unikátnost naší rozšířené záruky spočívá v tom, že kryjeme nejen náklady na výměnu produktu, ještě navíc zaplatíme opravu podlahy a to včetně vrchní podlahové krytiny.

Oblasti krytí 20leté záruky:

 • OPRAVA/VÝMĚNA PRODUKTU
 • OBNOVA PODLAHY (BETON/ANHYDRIT)
 • PODLAHOVÁ KRYTINA (dlažba, parkety, plovoucí podlaha, apod.)
 • NÁKLADY FIRMY SPOJENÉ S OPRAVOU/VÝMĚNOU PRODUKTU

Stejně jako na zdravé a příjemné prostředí domova se v rámci moderního bydlení zvýšil důraz na vzhled interiérů. V případě vytápění pomocí radiátorů se na tento aspekt příliš nebral zřetel. Radiátory hyzdí prostředí vašeho domova a navíc komplikují rozmístění nábytku v pokoji. Problém, který u podlahového vytápění odpadá, je také složité a úmorné čištění radiátorů. Podlahové topení není viditelné, nebude vám překážet a není potřeba ho pravidelně čistit od nánosů prachu.

Zde je třeba zdůraznit typické výhody velkoplošného vytápění s nízkou povrchovou teplotou. Rovnoměrné šíření tepla z celého povrchu podlahy přináší pocit komfortu a pohody. Vždy se cítíme příjemně, když máme nohy v teple a ve výšce hlavy je trochu chladněji. A komu by nelahodila představa bosých nohou na vyhřáté dlažbě? Samoregulační efekt charakteristický pro podlahové vytápění se efektivněji vypořádá s náhlými změnami teploty v místnosti (otevření okna v zimě, solární tepelné zisky atd.). Už žádné chladné kouty! V místech s vyšší tepelnou ztrátou (např. u velkých prosklených ploch apod.) lze instalovat podlahové segmenty se zvýšeným výkonem.

S použitím vhodného regulačního systému tak získáte topný systém, který je stabilní, energeticky účinný a z pohledu lidského vnímání  velmi příjemný.

Podlahové vytápění předává teplo do prostoru sáláním a to až 55% podílem. Sáláním se ohřívá i samotná stavební konstrukce a tepelně pohodový stav nastává při teplotách vzduchu o 1–4°C nižších než při konvekčním vytápění. Účinnost přeměny elektrické energie na tepelnou je téměř 100%, navíc energetické podniky poskytují zákazníkům využívajícím elektrickou energii na vytápění výhodné sazby, které se pak vztahují i na ostatní elektrické spotřebiče, což přináší další úsporu. Tento způsob vytápění je také ohleduplnější vůči životnímu prostředí, do kterého se dostává méně exhalací vznikajících při výrobě tepla.

DOPORUČENÁ SKLADBA PODLAHY A POSTUP INSTALACE

 • podkladní beton
 • podlahová izolace (min. 10 cm)
 • izolační folie
 • fixační systém
 • topný kabel
 • stavební hmota 4–6 cm (anhydrit/beton)
 • podlahová krytina

 

Kontaktujte nás

Nabízíme vám jedinečnou možnost zpracování projektu přímo na míru a nezávazný technický návrh s cenovou kalkulací ZDARMA. Připravíme pro vás návrhy řešení na dodávku a montáž inteligentního podlahového vytápění, elektrického podlahového vytápění a ochranných systémů proti zamrzání.